Yellow Jackets Class of 2013 Verbal Commitments |
Blue: Jessica Angerman (SWR) MICHIGAN |
East: Sophie Hager (Northport) RPI |
East: Devyn Antolini (Babylon) Marquette |
Blue: Nadine Hadnagy (Farmingdale) Maryland |
Blue: Linda Attanasio (Garden City) Dartmouth |
East: Madison Hoon (Sayville ) American |
Blue: Kaitlyn Arnold (Bayshore) Fairfield |
Green: Danielle Heedles (Smithtown) Central Connecticut |
East: Kelly Barbarite (Smithtown) Dominican |
Green: Alexandra Hooker (Wantagh) Central Connecticut |
Blue: Maggie Bill (St Anthonys) UNC |
Gold: : Mara Karpp(Northport) University of Rochester |
Blue: Taylor Bleistein (Locust Valley) Penn State |
Gold Meghan Higgins (Garden City) Marymount |
Blue: Gabrielle Bradley (Floyd) St. Boneventure |
Blue: Carly Knowles (Garden City) Quinnipiac |
Blue: Allie Breitfeller (Northport) MICHIGAN |
Gold: Kaitlin Leahy (Bayport) Stonybrook |
Gold: Courtney Burke (Cold Spring Harbor) Bucknell |
Gold: Jillian Lee (Cold Spring) Brown |
Blue: Hannah Burnett (Huntington) Florida |
Blue: Alexis Maffucci (Hills) Hopkins |
Gold: Sarah Crowley (Harborfields) UVA |
Gold: Courtney Murphy (Floyd) Stonybrook |
Gold: Emily Columbus (Northport) Bryant |
Gold: Courtney McPartland (Farmingdale) Central Connecticut |
Blue: Krista Dampman (Garden City) Lehigh |
East/Black: Shannon Nolan (Northport) Lock Haven |
Gold: Alexandra Darcey (Rocky Point) Stonybrook |
Est: Jennifer O’Reilly (Mt Sinai) Furman |
Gold: Danielle Della Rocca (Mt. Sinai) Jacksonville |
Blue: Liz Pellechi (Smithtown East) Stonybrook |
East: Melissa Della Rocca (Lindenhurst) Mercy |
East: Amanda Pirone (Mt Sinai) Lock haven |
Gold: Paige Devine (Farmingdale) Sacred Heart |
Gold: Erin Pugh (Wantagh) Iona |
Blue: Julia DiMaria (Hills) Northwestern |
Green: Shannon RAfsol(Kellenberg) Haverford |
East: Sabina Dorr (Riverhead) St. Francis |
Blue: Rachel Ramirez (Lindenhurst) ELON |
Gold: Carolyn Dottino-Buenahora (Lutheran) Louisville |
Blue: Barrie Reilly (Locust Valley) Maryland |
Green: Erin Dougherty (PtJefferson) Central Connecticut |
East: Blair Rosenberg (Eastport/So. Manor )St. Francis |
East: Alyssa Farrell (Wantagh) Scranton |
Gold: Katherine Rueger (Cold Spring Harbor) Davidson |
Black: Andrea Ferencsik (Sachem) CW Post |
Blue: Lily Schmidt (Garden City) Hopkins |
East: Casey File (Whitman) Hamilton |
East: Cooper Sesselman (Lindenhurst)Molloy |
Blue: Taylor Fischer (Comsewogue) UMass |
Blue: Alexandra Tilley (Ward Melville) UConn |
Blue: Elizabeth Furman (Garden City) Holy Cross |
Gold: Christina Turner (Harborfields) Ohio State |
Blue: Caroline Fitzgerald (Mt Sinai) Florida |
Blue: Dorrien Van Dyke (Northport) Stonybrook |
Blue: Cortney Fortunato (Northport) Notre Dame |
Gold: Jenna Van Middelem (Mt.Sinai) Catholic |
Green: Jessica Gianngara (Connetquot) CentralConnecticut |
Gold: Jessica Volpe (Hauppauge) Stonybrook |
Gold: Alexis Greene (North Shore) Hofstra |
Black: Alexa Watson (Massapequa) Molloy |
Gold: Brooke Gubitosi (Northport) Stonybrook |
Black: Shannon Sullivan (Farmingdale) Bryant |
East: Marissa Gurello (Eastport) UNH |
Black: Dylan Teitelbaum(Bayshore) Frostburg |